Rubriky:

Cyklistika

Živě

Dráhař Kelemen byl třetí ve sprintu na Grand Prix v Roubaix

15. září 2014 15:20 - Roubaix

Český cyklista Pavel Kelemen z Dukly Brno obsadil třetí místo ve sprintu na kvalitně obsazené Grand Prix na nově otevřené kryté dřevěné dráze velodromu v Roubaix. Závod vyhrál dvojnásobný mistr světa a stříbrný muž z londýnských olympijských her Francouz Grégory Baude.

 

Profimedia.cz

Do finále nepustil Kelemena britský olympijský vítěz Jason Kenny, v semifinále s ním český jezdec prohrál až po třech sprintech 1:2. "Rozhodla až cílová fotografie," řekl šéf české reprezentace dráhařů Svatopluk Buchta. V boji o třetí místo si Kelemen hladce poradil s dalším Britem Matthewem Cramptonem.

V keirinu, který vyhrál úřadující mistr světa Francouz Francoise Pervis, byl Kelemen čtvrtý. "Při pohledu na nabitou startovní listinu ale i čtvrté místo hřeje," podotkl Buchta. Další český cyklista Adam Ptáčník skončil desátý ve sprintu a dvanáctý v keirinu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.