Rubriky:

Cyklistika

VIDEO: Hrůzný pád na úvod cyklistického MS. Závodnici katapultovala bariéra

21. září 2014 18:07 - Ponferrada

Hrůzný pád poznamenal úvod mistrovství světa v silniční cyklistice ve španělské Ponferradě. nepříjemný karambol postihl v časovce družstev žen nizozemský Rabo-Liv. Na pád nejvíce doplatila Anna Van Der Breggenová, kterou musela odvézt sanitka do nemocnice.

Stáj BMC Racing ovládla časovku profesionálních týmů. Americký tým porazil o 31 sekund australskou stáj Orica-GreenEdge, o dalších pět sekund zpět skončili na trati 57,1 kilometru obhájci titulu z Omega Pharma - Quick-Step.

Belgický tým s časovkářským mistrem světa Tonym Martinem z Německa v závěru i kvůli začínajícímu dešti zpomalil a nedokázal tak završit vítězný hattrick. Po triumfech z let 2012 a 2013 se musel spokojit s bronzem. V posledních kilometrech ztrácel i britský tým Sky s Bradleym Wigginsem, který dlouho držel pódiové umístění, nakonec ale skončil čtvrtý.

Ženskou časovku ovládl tým Specialized-Lululemon

Titul v ženské časovce profesionálních týmů obhájila s přehledem americká stáj Specialized-Lululemon, která tak opanovala i třetí závod této kategorie v historii šampionátu. Stříbro získala vloni třetí australská Orica-AIS před italským týmem Astana BePink.

Ošklivým pádem skončil úvodní závod mistrovství světa pro nizozemský Rabo-Liv. Stáj v závěrečných kilometrech útočila na pódiové umístění, Annemiek van Vleutenová se ale nechala vynést v zatáčce a vrazila do bariéry, která ji katapultovala z kola. Přes ni pak upadly i její kolegyně. Annu Van Der Breggenovou musela odvézt sanitka do nemocnice.

Karambolu se vyhnula mnohonásobná mistryně světa Marianne Vosová, která z vláčku kvůli technickým problémům odpadla už po druhém mezičase. Sedminásobná šampiónka v cyklokrosu by v silničním závodě s hromadným startem měla obhajovat tituly z posledních dvou let.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Ponferradě (Španělsko): 
Časovka družstev:  
Muži (57,1 km):  
1. BMC Racing (Dennis, Dillier, Oss, Quinziato, Van Garderen, P. Velits) 1:03:29
2. Orica-GreenEdge -31
3. Omega Pharma-Quick-Step -35
4. Team Sky -37
5. Tinkoff-Saxo -46
6. Movistar -51
Ženy (36,15 km): 
1. Specialized-Lululemon (Blaaková, Brennauerová, Canuelová, Stevensová, Smallová, Worracková) 43:33
2. Orica-AIS -1:17
3. Astana-BePink -2:19.
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika