Rubriky:

Cyklistika

Sáblíková nemá po pádu na MS žádné vážné zdravotní následky. V neděli vyráží za ledem

2. října 2014 18:44 - Praha

Dobrá zpráva! Česká olympijská vítězka Martina Sáblíková nemá po hrozivém pádu na nedávném světovém šampionátu cyklistek vážné zdravotní následky a za přípravou na ledě před novou rychlobruslařskou sezónou vyrazí podle plánu v neděli. Po sobotním pádu v hromadném závodu na MS ve Španělsku byla řádně potlučená a měla i bolesti hlavy, ale lékařské prohlídky případné komplikace vyloučily.

 

Daniel Ochoa de Olza, ČTK/AP

„Samozřejmě následky pádu ještě doznívají, nechtěli jsme nic podcenit. Proto Martina v minulých dnech absolvovala důkladné prohlídky, které naštěstí vážné následky vyloučily. Dostala sice na pár dnů límec a má především odpočívat, ale plánovaný program před rychlobruslařskou sezónou to nenaruší," ujistil trenér Petr Novák na oficiálním webu rychlobruslařské hvězdy s tím, že koncem týdne vyrazí společně za ledem.

Pro Sáblíkovou skončil závod s hromadným startem na MS kolizí po pádu několika jezdkyň v druhém ze sedmi okruhů. Nejenže se potloukla, ale poničila i kolo a nemohla pokračovat. Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení tak neměla šanci navázat na 12. místo z časovky.

„Přes pád a konec v závodu na MS vůbec nelitujeme toho, jak významně jsme se letos kolu věnovali. Zranění se nevyhnete ani při jiné přípravě, a pokud chceme startovat na olympiádě, potřebujeme podobné zkušenosti. Časovka i závod s hromadným startem ukázaly, že Martina na špičku výrazně neztrácí, dokonce jsem přesvědčen, že pokud by k pádu nedošlo, tak by skončila lépe než v časovce," tvrdí kouč.

Tréninku na kole se letos věnovali víc než v minulých letech, Sáblíková najela zhruba 5000 kilometrů. Proto ji smůla ve vrcholném závodu cyklistické sezóny hodně mrzela.

„Po závodě více než zdravotní stav řešila, jak moc jí štve, že si nemohla ověřit a ukázat, jak by závod vypadal v závěru, když byly tak silná. Říkala, že do kopců nijak neztrácela a cítila se velmi dobře. Ověřili jsme si, že se špičkou se dá bojovat, zase jsme o kus dál a příští rok bychom chtěli absolvovat více závodů," uzavřel Novák.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika