Rubriky:

Cyklistika

Contador kvůli dalšímu zranění kolena ukončil sezónu

6. října 2014 15:29 - Madrid

Další zranění kolena přimělo hvězdného španělského cyklistu Alberta Contadora předčasně ukončit letošní sezónu. Vítěz nedávné Vuelty, kde dokázal zázračně triumfovat nedlouho po zlomenině holeně z Tour de France, spadl na koleno v závěru nedělního závodu Kolem Lombardie a poslední díl World Tour v Pekingu už neabsolvuje. Světovou jedničkou mezi silničními cyklisty se tak pro letošní rok stal jeho krajan Alejandro Valverde.

 

Ivan Aguinaga, ČTK/AP

"Špatná zpráva. Dneska při tréninku jsem kvůli koleni sotva mohl šlapat do pedálů, takže do Číny nepojedu. Teď musím na magnetickou rezonanci, aby bylo jasné, co s kolenem je. Pak začnu myslet na sezónu 2015," napsal Contador na svůj twitter.

V Lombardii Contador doplatil na pád jezdců před ním v poslední zatáčce. Zvedl se ze země a dojel na 34. místě, ale koleno nateklo a udělal se mu hematom. Lídr stáje Tinkoff-Saxo věřil, že zranění nebude vážné, jenže mýlil se.

Jeho absence v Pekingu předčasně rozhodla o světové jedničce na silnici podle žebříčku World Tour pro tento rok. Díky druhé příčce v Lombardii ho v čele pořadí přeskočil krajan Alejandro Valverde a o prvenství už v Číně přijít nemůže.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika