Rubriky:

Cyklistika

Tiňkov slibuje hvězdám milión za účast ve všech Grand Tours

7. října 2014 11:15 - Milán

Prémií ve výši jeden milión eur chce ruský podnikatel a majitel cyklistické stáje Tinkoff-Saxo Oleg Tiňkov motivovat největší hvězdy pelotonu k tomu, aby příští rok startovaly ve všech třech Grand Tours. Pokud budou lídr jeho stáje Španěl Alberto Contador, Brit Christopher Froome, Ital Vincenzo Nibali a Kolumbijec Nairo Quintana souhlasit, každému z nich vyplatí 250 000 eur (6,8 miliónu korun).

 

Paulo Duarte, ČTK/AP

"Podle mě je to dobrý nápad," řekl Tiňkov serveru cyclingnews v Miláně při pondělním představení trasy příštího ročníku Gira d'Italia. Právě na něm hodlá letošní šampion Vuelty Contador zahájit svůj útok na double - jako první jezdec po 17 letech chce vyhrát Giro i Tour de France.

"Je fajn, že Alberto bude usilovat o double z Gira a Tour, ale nejlepší jezdci by spolu měli závodit na všech třech Grand Tours," prohlásil Tiňkov, do jehož stáje patří i český cyklista Roman Kreuziger.

Trasa Gira ho potěšila, protože prý nahrává Contadorovým plánům. "Je to nejlehčí trať za řadu let, což nám vyhovuje, protože Alberto chce double. Pokud bude mít formu jako letos, věřím, že se mu to může povést," uvedl Tiňkov. Contador v tomto roce chtěl zaútočit na třetí titul z Tour, ale po pádu kvůli zlomené noze závod nedokončil. Dokázal se však rychle zotavit a navzdory letnímu výpadku vyhrál v září Vueltu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika