Rubriky:

Cyklistika

Prokletá Belgie! Štybar se znovu zranil v Ardooie, při cyklokrosu si potrhal vazy v rameni

17. října 2014 08:01 - Paříž

Český cyklista Zdeněk Štybar se při závodu v cyklokrosu v Ardooie opět zranil. Jezdec stáje Omega Pharma - Quick-Step, jenž se v tomto belgickém městě ošklivě potloukl i při srpnovém dojezdu etapového silničního závodu Eneco Tour, si při pádu potrhal vazy v pravém rameni a musel se podrobit operaci. Dnes už nemocnici opustil, aby stihl sobotní svatbu s partnerkou Ine.

 

mtbs.cz/Michal Červený

Úřadující mistr světa v cyklokrosu, jenž se po srpnovém těžkém pádu teprve na začátku září vrátil do pelotonu, si podle informací stáje vykloubil rameno. Vyšetření magnetickou rezonancí následně odhalilo poškozené vazy a nutnost chirurgického zákroku. Operaci se Štybar podrobil ve čtvrtek pozdě odpoledne v Roeselare. O tom, jak dlouho bude muset český cyklista tentokrát odpočívat, se rozhodne 22. října po kontrole.

"První vážný karambol v cyklokrosu. V Ardooie a hádejte jak: zase o bariéru!" komentoval pád na svém twitterovém účtu český cyklista.

Na sále skončil Štybar po závodu v Ardooie i v srpnu, kdy při drsném pádu ve finiši silničního závodu Eneco Tour utrpěl tržné rány v obličeji a přišel o několik zubů, které mu lékaři vraceli zpět do dásní. Devětadvacetiletý cyklista poté přišel o Vueltu.

O tom, jak dlouho bude muset český cyklista tentokrát odpočívat, se rozhodne 22. října po kontrole.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika