Rubriky:

Cyklistika

Konečný: Těžko říct, kdo ovládne Tour po Armstrongovi

25. července 2005 12:45 - PRAHA

Historický triumf Lance Armstronga na Tour de France nenechal chladným cyklistu Tomáše Konečného, jehož stáj T-Mobile v čele s Janem Ullrichem tažení amerického jezdce za rekordním triumfem nezastavila. "Vyhrát Tour sedmkrát v řadě bez velkého zaváhání, bez těžkého pádu, to zaslouží jen slova chvály," říká konečný v komentáři pro Právo.

"Lance měl obrovskou motivaci v sobotní časovce. Na letošní Tour ještě do soboty nevyhrál etapu a určitě nechtěl končit jako šampión závodu bez jediného vítězství. Naši kluci zvládli časovku moc dobře. Jan Ullrich byl druhý, Alexandr Vinokurov hned za ním. Ullrich chtěl Armstronga porazit alespoň v časovce, když to nevyšlo celkově, ale i tak odvedl dobrou práci. Byl to mezi nimi vyrovnaný souboj a Jana určitě mohlo těšit, že se posunul na třetí místo.

Ital Basso sice napálil začátek, byl nejlepší na prvním mezičase, ale pak bylo vidět, že se mu jede hodně těžko, a v cíli toho měl plné zuby. Byl jsem přesvědčený, že Ullrich stáhne ztrátu na Rasmussena. Ten jel časovku jako žáček. Dvakrát spadl, určitě to neunesl psychicky. Když začal s Ullrichem prohrávat, dělal hrozné chyby, úplně se sesypal a dost si pohoršil.

Armstrong v závodě splnil to, co chtěl. Znovu ukázal, že je skvěle připraven. Na Tour lepší závodník nebyl. Tři týdny zvládl bez krize, jeho největší soupeři střídali lepší dny s horšími. Sám jsem byl zvědav, jak se s tím vypořádá, protože člověk není stroj a věk nejde zastavit. Smekám před ním.

Etapy 92. ročníku Tour de France na Sport.cz
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Vyhrát Tour sedmkrát v řadě bez velkého zaváhání, bez těžkého pádu, to zaslouží jen slova chvály. Myslím, že v budoucnu se to nikomu nepodaří. Znovu měl skvělou podporu týmu. Oni mají vše propracované do detailu, nepodcení žádnou maličkost. Všichni včetně Pavla Padrnose odvedli svou práci a můžu říct, že právě on Armstrongovi hodně pomohl.

Armstrong odchází a nejsem schopen říci, kdo ovládne Tour v příštích letech. Věřím, že Ullrich ještě neřekl poslední slovo, velké předpoklady má Basso, který je o něco mladší než Jan. Ale rozhodně to nebude sedminásobný vítěz.

Záleží, jestli Discovery koupí nějakého nového lídra, nebo budou spoléhat na své talenty Popovyče a Danielsona. Ti mají budoucnost ještě před sebou, ale v tuhle chvíli jsou moc mladí na to, aby vyhráli tak těžký závod. Odchodem Armstronga ztrácí cyklistika velkou osobnost. Má obrovskou vůli po vítězství, dokáže se strašně zmáčknout."

Tomáš Konečný, Právo

Zrušit