Pozzato vyhrál ve spurtu závod série ProTour v Hamburku

HAMBURK

Italský cyklista Filippo Pozzato vyhrál 18. závod letošní prestižní série ProTour v Hamburku. Jezdec stáje Quick Step porazil v dramatickém a vyrovnaném spurtu vedoucí skupiny v závěru 253 kilometrů dlouhé trati krajana Luku Paoliniho. Třetí skončil v závodu, který poznamenal silný déšť, Allan Davis z Austrálie.

V čele průběžného pořadí seriálu, do něhož patří celkem 27 závodů, se udržel Ital Danilo Di Luca. Na druhém místě figuruje Američan Lance Armstrong, který ovšem po zisku sedmého titulu na Tour de France ukončil kariéru a dnes už nestartoval.

Závod v silném dešti poznamenalo množství pádů. V náročných podmínkách do cíle nedojelo celkem 52 jezdců, mezi nimi i český cyklista René Andrle. Jeho týmový kolega z Liberty Seguros Jan Hruška skončil ve třetí velké skupině na 71. místě. Za Pozzatem zaostal o dvě a půl minuty.

Hamburský závod Hew Cyclassics byl prvním klasickým podnikem od dubnového Lutych-Bastogne-Lutych, který vyhrál Kazach Alexandr Vinokurov, třetí muž průběžného pořadí. Další díl cyklisty čeká už ve středu, kdy odstartuje osmidenní závod Kolem Beneluxu.

Výsledky (253 km):
1. Pozzato 6:00:58 hod., 2. Paolini (oba It.), 3. Davis (Austr.), 4. Rebellin (It.), 5. Cancellara (Švýc.), 6. Commesso (It.), 7. Elimiger (Švýc.), 8. Gusev (Rus.) všichni stejný čas.