Rubriky:

Cyklistika

Nibali označil dopující kolegy z Astany za idioty

22. listopadu 2014 15:27 - Řím

Letošního vítěze Tour de France Vincenza Nibaliho naštvaly čtyři dopingové nálezy, které měli v posledních měsících jeho kolegové z Astany či členové týmové juniorky. Elitní kazašské stáji nyní hrozí, že přijde o licenci pro seriál WorldTour na příští rok.

 

Facebook

"Pokud mě někdo spojuje s těmito případy, tak vůbec ničemu nerozumí. Tohle jsou čtyři idioti, s kterými nemám nic společného," řekl Nibali listu Gazzetta dello Sport. "Nechápu, že lidé mohou takhle jednat. Doufám, že ti, kdo řídí cyklistiku, je donutí za to draze zaplatit."

V srpnu neprošli kontrolami na krevní doping EPO předloňský vítěz klasiky Lutych-Bastogne-Lutych Maxim Iglinskij a jeho bratr Valentin. Mladí jezdci Ilja Daviděnok a Viktor Okišev z třetidivizní stáje Astana Continental měli pozitivní dopingový test na anabolické steroidy.

"Můj problém to není, já mám svědomí čisté. Já se rozhodně nemůžu vyjadřovat k jejich potížím. Ty dva jezdce z kontinentálního týmu ani neznám. Maxim Iglinskij? Nepatřil v týmu do mé skupiny a neměli jsme spolu žádný vztah," prohlásil třicetiletý Ital.

Nibali má za sebou druhou sezonu v Astaně. Loni v jejích barvách vyhrál Giro d'Italia, ve sbírce má i triumf na Vueltě z roku 2010.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika