Rubriky:

Cyklistika

Česko - Francie 1:0

Skoták se Šmídem se na MS dočkali prvního vítězství až proti Francii

22. listopadu 2014 23:00 - Brno

Petr Skoták s Pavlem Šmídem se dočkali v turnaji v kolové na mistrovství světa v Brně prvního vítězství až po prohrách s favorizovanými týmy Švýcarska, Německa a Rakouska. Nad Francií se jim pak podařilo vyhrát 1:0 a ve skupině A jsou po čtyřech kolech čtvrtí. V neděli dopoledne je čeká poslední duel v základní části s Belgií.

 

Václav Šálek, ČTK

V krasojízdě žen domácí reprezentantky nepostoupily do čtyřčlenného finále. Nejlépe si vedla Adéla Přibylová, která obsadila sedmé místo, Iva Valešová skončila desátá. Titul mistryně světa vybojovala Němka Corinna Biethanová. Na bronzovou medaili dosáhla krasojezdkyně Komety Brno v barvách Slovenska Nicole Frýbortová.

"Jsem nesmírně šťastná, že se mi po dvouletém čekání na start na mistrovství světa podařilo dosáhnout až na medaili. V takový úspěch jsem nedoufala. Původně jsem uvažovala, že skončím s krasojízdou. Ale zahodit třináct let dřiny jsem nechtěla," uvedla Frýbortová.

Za očekáváním zůstaly v krasojízdě ženských dvojic Andrea Petříčková s Ivou Valešovou, které dvakrát upadly a po dalších chybách oproti psané hodnotě své sestavy ztratily 26 bodů a obsadily až šesté místo. "Doplatily na ztrátu fyzické kondice ve druhé části sestavy a cviky už nezvládly," uvedl kouč Bob Horváth.

Využili chybu soupeře

Skoták se Šmídem po páteční porážce od Švýcarska dnes prohráli s Němci 1:5 a obhájci titulu Rakušany 1:3. Cenné vítězství 1:0 vydřeli až v taktickém souboji s Francií, v němž Skoták pohotově využil chybu soupeře ke vstřelení rozhodujícího gólu.

"Věděli jsme, že Francouzi jsou šikovní a stále se zlepšují. Čekali jsme, že to bude nepříjemný zápas. Nám se nedaří koncovka. Nevychází nám, abychom prostřelili brankáře. Naštěstí se mi podařilo vstřelit gól do prázdné branky," řekl Skoták.

Nedělní program mistrovství světa zakončí finále v krasojízdě mužů, dvojic žen a v kolové.

Mistrovství světa v sálové cyklistice v Brně:
Krasojízda - ženy:
Jednotlivkyně:
1. Biethanová (Něm.) 178,02
2. Mathisová (Rak.) 170,93
3. Frýbortová (SR) 164,97
...
7. Přibylová 122,02
10. Valešová (obě ČR) 111,58
Čtveřice:
1. Švýcarsko (Burletová, J. Schmidová, M. Schmidová, Zuberová) 211,53
2. Německo 206,12
3. Rakousko 156,38
Kolová - skupina A:
ČR (Skoták, Šmíd) - Francie (Meyer, Seyfried) 1:0
Německo (Berner, König) - ČR 5:1
Rakousko (Schnetzer, Bröll) - ČR 3:1
Švýcarsko (Schneider, Planzer) - Belgie (Baudu, Martens) 5:1
Rakousko - Francie 8:1
Německo - Švýcarsko 1:1
Francie - Belgie 3:3
Německo - Belgie 4:1
Rakousko - Švýcarsko 4:6
Pořadí po 4. kole:
1. Německo 10 b.
2. Švýcarsko 10
3. Rakousko 9
4. ČR 3
5. Belgie 1
6. Francie 1
ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.