Rubriky:

Cyklistika

Jedenáct elitních cyklistických týmů vytvořilo skupinu Velon

25. listopadu 2014 17:47 - Paříž

Jedenáct z osmnácti cyklistických týmů s nejvyšší licencí World Tour se spojilo do zájmové organizace, kterou nazvaly Velon. Hlavním cílem skupiny je "zajištění lepší ekonomické budoucnosti" cyklistiky.

 

Facebook

Zástupci 11 týmů, kterými jsou Sky, Belkin, BMC, Garmin, Lotto, OPQS, Orica-GreenEdge, Giant, Lampre, Tinkoff-Saxo a Trek, dnes ve společném prohlášení dále uvedli, že chtějí nový kalendář a nové technologie jako kamery na helmách.

"Současný obchodní model založený pouze na sponzorech je hodně křehký. Musíme to změnit, aby byl více zaměřený na fanoušky. Musíme investovat do nových technologií, které by zajistily větší vzrušení ze závodů a přiblížily sport fanouškům," uvedl šéf Velonu Graham Bartlett, bývalý manažer v Nike či fotbalové unii UEFA.

Prohlášení je nicméně hodně vágní a nekonkretizuje, jak by skupina měla fungovat a jak by chtěla svých cílů dosáhnout.

Velon hodlá spolupracovat se všemi klíčovými hráči v cyklistice včetně mezinárodní unie UCI a organizátorů závodů. "Jsme s Velonem v pravidelném kontaktu a chceme pokračovat v konstruktivním dialogu během současného reformního procesu i po něm," uvedla UCI v reakci na prohlášení.

Ze špičkových týmů nejsou členy Velonu Astana, Kaťuša, Cannondale, Movistar ani tři elitní francouzské stáje Europcar, AG2R-La Mondiale a FDJ. "Vždycky tu byla snaha vytvořit profesionální ligu ve stylu NBA a já jsem proti tomu," uvedl manažer Europcaru Jean-Rene Bernaudeau.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika