Heras vyhrál v horách a je v čele Vuelty

ARAMON VALDELINARES

Španěl Roberto Heras vyhrál první horskou etapu letošní Vuelty a dostal se do čela průběžného pořadí. V šestém úseku závodu, který cyklisty přivedl do lyžařského střediska Aramon Valdelinares ve výšce 1980 metrů nad mořem, porazil o třináct vteřin Rusa Denise Menčova. Třetí skončil další domácí závodník David Blanco.

Díky dnešnímu vítězství oblékl trojnásobný šampión Heras žlutý trikot a může zahájit útok na rekordní čtvrtý triumf na jednom ze tří největších etapových závodů.

Heras společně s dalšími dvěma jezdci dva kilometry před koncem závěrečného stoupání dostihl Dána Jakoba Piila, který se devět kilometrů před cílem pokusil o sólový únik. Vzápětí svým kolegům ze skupiny odjel a do cíle přijel s bezpečným náskokem.

Vueltu nedokončí jeden ze spolufavoritů Floyd Landis. Američan ze stáje Phonak sesedl z kola po 138 ujetých kilometrech, předtím mu patřilo dvaadevadesáté místo v průběžném pořadí. Bývalý člen Armstrongova týmu US Postal loni jako první americký cyklista v historii téměř týden vedl na Vueltě celkovou klasifikaci.