Rubriky:

Cyklistika

Norka Dahleová opět jasně dominovala závodu bikerek na MS

4. září 2005 13:55 - LIVIGNO (Itálie)

Třetí zlatou medaili na světových šampionátech bikerek v cross country vybojovala dvaatřicetiletá norská reprezentantka Gunn-Rita Dahleová z Norska. Na náročném okruhu v italském Livignu dominovala naprosto jasně, soupeřky zdolala rozdílem třídy. Jediná česká závodnice na startu Kateřina Hanušová obsadila jedenadvacáté místo.

 

Sport.cz

Na startu závodu dlouhého 30,5 kilometrů bylo dvaaosmdesát cyklistek a olympijská vítězka Dahleová hned od prvních metrů diktovala tempo. Zavěsily se za ní Kanaďanky Sydorová a Premontová, ty ale brzy kontakt ztratily. Norka tak jela svůj tradiční sólozávod, jak je zvyklá po většinu sezony. Na druhé místo se rychle propracovala Polka Maja Wloszczowská, jež obhajovala stříbro, a na třetím se překvapivě usadila Švýcarka Petra Heziová. Obě si pořadí pohlídaly až do cíle a doprovodily současnou bikovou královnu Dahleovou na stupně vítězů.

Hanušové, která startovala až ze 46. místa, vyšel nad očekávání dobře začátek a do terénu vjížděla na desáté pozici. Po pětikilometrovém zkráceném prvním okruhu již klesla na osmnáctou pozici, ovšem s minimálním odstupem na dvanáctou příčku. Krátce po vjezdu do posledního okruhu se posunula na patnáctou pozici a vypadalo to, že by mohla usilovat o vylepšené svého maxima, kterým je dvanácté místo z roku 2001 ve Vailu v USA.

Začaly docházet síly

Poté však Hanušové začaly docházet síly a místo posunu kupředu ji začaly soupeřky předjíždět. Do cílové rovinky nakonec vjela dvacátá, ve spurtu ji ještě předstihla Norka Bybergová.

"V posledním kole mi začal padat řetěz a při každém výjezdu na kopec jsem musela slézt. Také mi ale došly síly," přiznala Hanušová. "Nejsem příliš spokojená, chtěla jsem se zlepšit. Jela jsem však první závod v Evropě, a to bylo těžké. Porazila jsem většinu soupeřek, se kterými v USA prohrávám, ale bylo to málo," pokračovala Hanušová

Trať se jí líbila, ale ještě spokojenější by byla, pokud by bylo na okruhu více technických pasáží. "Asi bych potřebovala více času na přípravu a ne přijet do Evropy týden před startem. Aspoň dva týdny by byly dobré, ale s dýcháním jsem potíže neměla," dodala česká reprezentantka, jež závodí ve Spojených státech v seriálu Norba.

Výsledky závodu žen v cross country (30,450 km)
1. Dahleová (Nor.) 1:47:19, 2. Wloszczowská (Pol.) -2:09, 3. Henziová (Švýc.) -3:07, 4. Premontová (Kan.) -4:14, 5. Spitzová (Něm.) -5:27, 6. Sydorová (Kan.) -5:49, 7. McConnelougová (USA) -6:14, 8. Hansenová (Fr.) -7:01, 9. Kalenťjevová (Rus.) -7:25, 10. Enocssonová (Švéd.) -7:36, ... 21. Hanušová (ČR) -12:20.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika