Rubriky:

Cyklistika

Contador podle Tiňkova možná ukončí po sezóně kariéru

9. února 2015 12:54 - Kodaň

Hvězdný cyklista Alberto Contador by po sezóně mohl ukončit profesionální kariéru. Prozradil to Oleg Tiňkov, majitel stáje Tinkoff-Saxo, za niž dvaatřicetiletý Španěl závodí od roku 2011. Contadorovi po sezóně vyprší kontrakt, sám Tiňkov ale ujistil, že je připravený nabídnout mu prodloužení spolupráce.

 

Profimedia.cz

"Mohla by to být jeho poslední závodní sezóna. Je to jeho rozhodnutí a vše je jen na něm. Když bude chtít pokračovat, budeme více než šťastní, když ho budeme mít v týmu. Nevím však, zda je rozhodnutý pokračovat. A dosud jsme o tom ani nehovořili. Uvidíme, zatím nevím," řekl Tiňkov v rozhovoru pro server cyclingnews.com.

Věří však, že Contador může být ještě dlouho úspěšný. "Jde o nejsilnějšího cyklistu z jeho generace. A může být takhle silný ještě dva nebo tři roky," uvedl Tiňkov.

Na jezdce, který dokázal posbírat tituly z kompletní trojkoruny Grand Tours, ale během kariéry se také potýkal s dopingem, však nechce žádným způsobem tlačit. "Jde výhradně o jeho rozhodnutí. Vím, že bude končit jakožto jezdec hájící naše barvy. Tento nebo příští rok. Možná dosáhne na double a rozhodne se skončit. Nevím, co přijde, ale nebudu na něho nijak naléhat," konstatoval Tiňkov.

Riis: Nedává mi to smysl

Připomněl tak zároveň Contadorův cíl sezóny. Vítěz Gira d'Italia 2008, dvojnásobný šampión Tour de France (2007 a 2009) a dokonce trojnásobný král Vuelty (2008, 2012 a 2014) chce dobýt double z Gira a Tour. Tu loni nedokončil po těžkém pádu, při němž utrpěl frakturu holenní kosti.

I kdyby vytoužený double Contador získal, generální manažer stáje a bývalý jezdec Bjarne Riis se shoduje s Tiňkovem v názoru na jeho budoucnost. "El Pistolero" podle něho bude mít ještě dlouho co nabídnout. "Když jste tak dobrý, jak je dobrý on, proč končit tak brzy? Nevidím v tom žádnou pointu. Nedává mi to smysl," připustil Riis.

"Když se dostanete do takové fáze v kariéře, je to celé jen o motivaci a hledání nových cílů. Když je objevíte a jste stále oddaní se jim na této úrovni obětovat, tak proč končit?" uzavřel Riis.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika