Rubriky:

Cyklistika

Armstrong musí bývalému sponzorovi zaplatit deset miliónů dolarů

16. února 2015 21:22

Lance Armstrong prohrál arbitrážní řízení a bude muset zaplatit odškodné deset miliónů dolarů (244 miliónů korun) pojišťovací společnosti SCA Promotions. Bývalý sponzor požadoval po cyklistovi, jenž kvůli dopingu přišel o všech sedm titulů z Tour de France, navrácení bonusu 7,5 miliónu dolarů, který mu musel vyplatit za rekordní šestý titul.

 

Mario Anzuoni, Reuters

SCA Armstrongovi odmítala kvůli podezření z dopingu v roce 2004 prémii vyplatit, Američan se jí však o rok později u arbitráže domohl. Podle nynějšího rozhodnutí tříčlenné arbitráže musí peníze vrátit včetně zaplacení 2,5 miliónu dolarů za odškodnění a náklady.

Třiačtyřicetiletý Američan užívání zakázaných látek dlouho popíral a veřejně se přiznal až v roce 2013 v televizním rozhovoru s Oprah Winfreyovou. SCA po něm následně začala vymáhat celkem 12 miliónů dolarů, které mu na prémiích vyplatila. O další žalobě, kterou společnost podala u soudu v Dallasu, zatím nebylo rozhodnuto.

Armstrong navíc dál čelí společně se svým bývalým týmem obžalobě z podvodu vůči vládě. Důvodem žaloby je, že stáj finančně podporovala americká pošta. Případ by se měl přijít před soud nejdříve v příštím roce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika