Rubriky:

Cyklistika

Cyklisté na závodu Kolem Baskicka demonstrovali za bezpečnost

7. dubna 2015 18:08 - Bilbao

Pětiminutovým protestem zahájili cyklisté dnešní druhou etapu závodu Kolem Baskicka, aby upozornili na nutnost zlepšení bezpečnosti. Nedostatečná opatření podle jezdců zavinila hromadný pád v pondělní úvodní etapě, po němž skončilo několik z nich v nemocnici.

Cyklisty pobouřilo, že pořadatelé v cílové rovince označili několik zelených kovových tyčí, které v silnici vymezují místa se zákazem parkování, pouze oranžovými dopravními kužely nasazenými na jejich vršku. Na karambol nejhůře doplatil Američan Pete Stetina, který má podle španělských médií zlomenou holenní kost, čéšku a čtyři žebra.

Úterní druhá etapa se obešla bez incidentů a spurt v cílové rovince pro sebe rozhodl Ital Fabio Felline. Australan Michael Matthews dojel na druhém místě a uhájil vedení v průběžném pořadí. Petr Vakoč přijel v hlavním balíku na 13. příčce a celkově je desátý.

Debaty o bezpečnosti v cyklistice se rozhořely poté, co při nedělním klasickém závodu Kolem Flander skončili dva jezdci na zemi po kolizích s neutrálními doprovodnými vozy.

Cyklistický závod Kolem Baskicka (WorldTour) - 2. etapa (175,4 km):
1. Felline (It./Trek) 4:32:32
2. Matthews (Austr./Orica)
3. Gallopin (Fr./Lotto)
4. Kwiatkowski (Pol./Etixx-Quick-Step)
5. Gilbert (Belg./BMC)
6. Reza (Fr./FDJ)
13. Vakoč (ČR/Etixx-Quick Step) všichni stejný čas
Průběžné pořadí:
1. Matthews 8:29:39
2. Kwiatkowski
3. Felline
10. Vakoč všichni stejný čas
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika