Sosenka suverénně vybojoval dráhařský titul ve stíhačce

Titulem ve stíhacím závodě na 4000 metrů se dnes po pětileté přestávce vrátil Ondřej Sosenka na domácí šampionát dráhových cyklistů. Jezdec italské stáje Aqua e Sapone a silniční specialista nedal v pražském Motole soupeřům šanci a zlato vybojoval zcela suverénně. Už devětadvacátý titul získala Lada Kozlíková - v prvním startu v barvách Dukly Praha byla nejlepší ve stíhačce na 3000 metrů.

Ondřej Sosenka

Sosenka už v rozjížďce zajel mezi patnáctkou startujících nejrychlejší čas 4:36,666 minuty, zatímco jeho finálový soupeř Jan Kunta z Dukly Praha byl o téměř šest sekund pomalejší. Ve finálové jízdě držel Kunta se světovým rekordmanem v hodinovce krok pouze v prvním kilometru, pak už měl navrch Sosenka.

Dvanáctý muž z časovky z nedávného mistrovství světa dojel soupeře v závěru třetího kilometru. V souboji o bronz jej napodobil Stanislav Kozubek, který kolegu z Dukly Praha Petra Lazara dojel po dvou a půl kilometrech.

Do závodu žen nastoupilo pouze pět cyklistek a ovládly jej donedávna kolegyně z týmu Rostex Quantum Kozlíková a Martina Růžičková. V kvalifikaci byla Kozlíková rychlejší o tři sekundy a stejný rozdíl byl mezi oběma závodnicemi i ve finále. Bronz vybojovala šampionka ze sprintu a závodu na 500 m s pevným startem Lenka Valová z Dukly Brno.

V olympijském sprintu dominovalo reprezentační trio Alois Kaňkovský, Ivan Vrba, Adam Ptáčník. Družstvo Dukly Brno bylo nejrychlejší už v kvalifikaci, ve finálové jízdě proti Kovo Praha ještě sekundu ze svého času ubralo.

MČR v dráhové cyklistice
Muži:
Olympijský sprint: 1. Dukla Brno (A. Kaňkovský, I. Vrba, Ptáčník) 58,037, 2. Kovo Praha (Pance, M. Vrba, Weber) 1:03,360, 3. Favorit Brno (Buček, Jobánek, Petr) 1:06,181.
Stíhací závod na 4 km: 1. Sosenka (Acqua e Sapone), 2. Kunta, 3. Kozubek, 4. Lazar, 5. Moureček, 6. Šubrt (všichni Dukla Praha).
Ženy:
Stíhací závod na 3 km: 1. Kozlíková (Dukla Praha), 2. Růžičková (Rostex Quantum), 3. Valová (Dukla Brno).
Junioři:
Olympijský sprint: 1. Dukla Brno (Řehounek, Špička, Kapr) 1:01,681, 2. Favorit Brno (Bábek, Halíř, Vildomec) 1:02,375, 3. Dukla Praha (V. Hačecký, Salášek, Machač) 1:04,446.