Cyklistka Kozlíková vybojovala jubilejní třicátý domácí titul

Nejlepší česká cyklistka Lada Kozlíková v sobotu vybojovala jubilejní třicátý titul mistryně České republiky. Závodnice Dukly Praha vyhrála na dráhovém šampionátu v Praze-Motole po stíhačce i scratch.

Lada Kozlíková

Ve stejné disciplíně mužů získal zlatou medaili její oddílový kolega Stanislav Kozubek, mezi juniory slavil triumf ve scratchi i ve stíhacím závodě na 3 km další jezdec Dukly Praha Zdeněk Machač.

V závodě mužů se podařilo jezdcům pražské Dukly využít početní převahu nad dalšími cyklisty. Kozubek s Michalem Keslem získali kolo náskoku a v dojezdu měl více sil prvně jmenovaný. Třetí skončil ve spurtu pelotonu Slovák Michal Žabka, ale ten jel mimo soutěž, takže bronz připadl Petru Lazarovi, dalšímu jezdci Dukly Praha.

Výsledky:
Muži:
Scratch na 15 km: 1. Kozubek, 2. Kesl (oba Dukla Praha), 3. Žabka (SR), 4. Lazar, 5. Kunta, 6. Maxa (všichni Dukla Praha) všichni -1 kolo.
Ženy:
Scratch na 10 km: 1. Kozlíková (Dukla Praha), 2. Valová (Dukla Brno), 3. Růzičková (Rostex Quantum).
Junioři:
Scratch na 10 km: 1. Machač (Dukla Praha), 2. Špička (Dukla Brno), 3. Kaňka (Dukla Praha).
Stíhací závod na 3 km: 1. Machač 3:34,398, 2. Kaňka 3:36,720, 3. Dostál (Dukla Brno) 3:41,403.