Cavendish vyhrál v Kalifornii už třetí etapu

Santa Clarita

Britský cyklista Mark Cavendish ovládl v dešti spurt v páté etapě závodu Kolem Kalifornie a vybojoval třetí vítězství v tomto ročníku. Cílem 154 kilometrů dlouhé trasy projel před Belgičanem Zicem Waeytensem a Slovákem Peterem Saganem, který zatím ani jednou nechyběl na stupních vítězů. V úvodních třech etapách skončil druhý a ve středu vyhrál.

Britský cyklista Mark Cavendish

Po páté etapě díky bonifikaci Sagan snížil o čtyři sekundy manko na vedoucího muže závodu Lotyše Toma Skujinše, na kterého tři dny před koncem ztrácí 18 sekund. Třetí je Francouz Julian Alaphilippe s odstupem 44 sekund na lídra.

V šesté etapě čeká cyklisty časovka u jezera Big Bear Lake, kterou se pořadatelé rozhodli kvůli předpovědi počasí očekávající sněžení zkrátit z 24 kilometrů na méně než polovinu.