Sagan dominoval v časovce a vládne Kalifornii

Santa Clarita

Peter Sagan vyhrál v pátek časovku na 10,6 kilometru a posunul se tak do čela průběžného pořadí závodu Kolem Kalifornie. Slovenský cyklista týmu Tinkoff-Saxo nechyběl na stupních vítězů ani v jedné ze šesti etap, vítězství slavil podruhé.

Peter Sagan (uprostřed) bojuje o etapové prvenství v závodě Kolem Kalifornie.

Jízdě na čas Sagan jednoznačně dominoval, druhého Nizozemce Jose van Emdena porazil o 15 sekund. Celkově vede před Lotyšem Tomem Skujinšem téměř o půl minuty, přičemž peloton čekají ještě dvě etapy.

Sagan už v kalifornském závodu zvítězil potřinácté. „Cílem nebylo vyhrát etapu, ale získat žlutý trikot. Nakonec se povedlo obojí," řekl. Vedení ale bude nyní hájit v neoblíbených kopcích.

Časovku se pořadatelé rozhodli zkrátit kvůli očekávanému sněžení z 24 kilometrů na méně než polovinu a přeložit ji od jezera Big Bear Lake do menší nadmořské výšky. Tam však cyklisty místo sněhu zase značně potrápil vítr.