Rubriky:

Cyklistika

Nejlepší bikerkou v Novém Městě byla Neffová, Češky neuspěly

24. května 2015 12:53 - Nové Město na Moravě

Závod žen na úvod Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě vyhrála dvaadvacetiletá Švýcarka Jolanda Neffová. Druhá byla norská legenda Gunn-Rita Dahleová-Flesjaaová, třetí loňská vítězka klání na Vysočině Francouzka Pauline Ferrandová-Prevotová. Českým bikerkám se nedařilo, nejlepší z nich byla Karla Štěpánová na 32. příčce s propastnou ztrátou téměř devíti a půl minuty na vítězku.

Neffová odjela první letošní podnik celého seriálu prakticky celý bok po boku s Dahleovou-Flesjaaovou, s níž se průběžně střídaly ve vedení. Rozhodnutí však přišlo v posledním okruhu, když dvaačtyřicetileté Norce podklouzlo na kluzkém kořeni zadní kolo, stoupání musela vyběhnout a obhájkyni celkového prvenství SP se otevřela cesta k vítězství, které přes velkou snahu soupeřky uhájila. Všestranná Ferrandová-Prevotová dojela více než minutu a půl za nimi.

"Jela jsem tak rychle, co to šlo, a věděla jsem, že když najedu do závěrečného sjezdu první, mám velkou šanci vyhrát. Bylo to opravdu těžké, Jednou mi ujela i ona, ale já jsem ji pak stáhla. Jsem moc šťastná, že se mi podařilo vyhrát," prohlásila Neffová, které se v Novém Městě mimořádně daří - vyhrála zde v minulosti již mezi juniorkami (2011) i ženami do 23 let (2012). "Teď to vyšlo i mezi elitou. Je to naprosto fantastické," radovala se Neffová.

Češky na světovou špičku neměly. "Jezdila jsem pořád kolem třicátého místa. Mrzí mě, že se nepodařilo proniknout do té první třicítky, ale i tak jsem spokojená. Nechala jsem na trati všechno. Uteklo mi to o dvě místa, což trošku mrzí, ale jsem spokojená s ohledem na další závody, které mě čekají," prohlásila Štěpánová.

Závod SP v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě
Ženy:
1. Neffová (Švýc.) 1:34:29
2. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) -1
3. Ferrandová-Prevotová (Fr.) -1:39
4. Pendrelová (Kan.) -2:21
5. Langvadová (Dán.) -2:27
6. Kalentěvová (Rus.) -2:54
...32. Štěpánová -9:24
43. Škarnitzlová -11:45
47. Šulcová -12:26
58. Huříková -14:42
Veselá (všechny ČR) -1 kolo
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika