Dlask obsadil v úvodu cyklokrosového SP třetí místo

KALMTHOUT

Český reprezentant Petr Dlask zahájil Světový pohár cyklokrosařů třetím místem. Úspěšnější než vicemistr světa z roku 2001 byli v belgickém Kalmthoutu pouze domácí jezdci Sven Nijs a Bart Wellens.

Dlask tak potvrdil vynikající formu v úvodu sezony, kterou naznačil výhrami ve všech třech dosavadních závodech domácího Budvar Cupu, jichž se zúčastnil. Čtrnácté místo dnes obsadil Zdeněk Mlynář, jenž v minulém roce premiérový závod Světového poháru dokonce vyhrál. Za týden se světová cyklokrosová elita představí v Táboře.

Hned v prvním podniku vykročil za obhajobou celkového prvenství Nijs, jenž suverénním způsobem ovládl minulý ročník. Vedle vítězství ve Světovém poháru triumfoval na mistrovství světa i v sérii Superprestige.

Dlask se dnes dokázal jako jediný vklínit mezi blok belgických jezdců. Za ním skončila dvojice Erwin Vervecken, Tom Vannoppen.