Rubriky:

Cyklistika

UCI by měla přestat vytvářet chaos, říká Kreuzigerův šéf

5. června 2015 21:24 - Praha

Případ Romana Kreuzigera podle jeho zaměstnavatele Olega Tiňkova ukázal, že Mezinárodní cyklistická unie (UCI) potřebuje důkladnou transformaci. Český jezdec se po dvouletém boji zbavil podezření z dopingu, které na něm ulpělo poté, co ho UCI informovala o podezřelých hodnotách v jeho biologickém pasu z let 2011 a 2012. Dokonce mu pozastavila činnost, i když podle vlastních pravidel k tomu neměla důvod.

 

Michal Kamaryt, ČTK

"Musejí být logičtější a přestat vytvářet chaos a turbulence v cyklistice," uvedl majitel stáje Tinkoff-Saxo pro server Cyclingnews po dnešním oznámení UCI a Světové antidopingové agentury (WADA), že stáhly své odvolání ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu v Lausanne a již nebudou usilovat o Kreuzigerovo potrestání.

"Nemám slov," napsal Tiňkov v první reakci na twitter. "Tady mu říkám, že vyhrajeme," připsal ke společné fotografii s šéfem UCI Brianem Cooksonem, který loni uvedl, že Kreuzigerův biologický pas vykazuje velmi závažné anomálie.

"Mám velkou radost kvůli Romanovi a jeho ženě, protože to pro ně nebylo lehké období. A těším se, že ho uvidím v naší sestavě na Tour de France, i když o tom teprve rozhodnou naši sportovní ředitelé," uvedl Tiňkov.

Před rokem Kreuziger právě kvůli kauze s biologickým pasem přišel o možnost obhajovat na Tour páté místo z roku 2013.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika