Brit Kennaugh vyhrál první etapu závodu Dauphiné

Albertville

Britský šampión Peter Kennaugh vyhrál první etapu cyklistického závodu Critérium du Dauphiné, který je hlavní prověrkou před červencovou Tour de France. Kolegovi českého cyklisty Leopolda Königa z týmu Sky se vyplatil útok dva kilometry před cílem.

Britský cyklista Peter Kennaugh.

Kennaugh až na pásku v Albertville uhájil drobný náskok před pelotonem, který spurtoval dvě sekundy za ním. Druhý byl Ital Sacha Modolo, třetí skončil Nor Edvald Boasson Hagen. Z českých závodníků se tohoto závodu účastní pouze Jan Bárta, který v neděli dojel v hlavním poli na 61. místě.

Vedle závodu Kolem Švýcarska, který začne v sobotu 13. června, je tento osmidenní podnik vnímán jako jeden z testů výkonnosti před slavnou Tour. Jeho největšími favority jsou Brit Chris Froome a Ital Vincenzo Nibali, vítězové posledních dvou ročníků Tour de France. Oba dnes dojeli v hlavním pelotonu.

Cyklistický etapový závod Critérium du Dauphiné (WorldTour) - 1. etapa (131,5 km):