Cyklistika

Brit Kennaugh vyhrál první etapu závodu Dauphiné

7. června 2015 15:49 - Albertville

Britský šampión Peter Kennaugh vyhrál první etapu cyklistického závodu Critérium du Dauphiné, který je hlavní prověrkou před červencovou Tour de France. Kolegovi českého cyklisty Leopolda Königa z týmu Sky se vyplatil útok dva kilometry před cílem.

Profimedia.cz

Kennaugh až na pásku v Albertville uhájil drobný náskok před pelotonem, který spurtoval dvě sekundy za ním. Druhý byl Ital Sacha Modolo, třetí skončil Nor Edvald Boasson Hagen. Z českých závodníků se tohoto závodu účastní pouze Jan Bárta, který v neděli dojel v hlavním poli na 61. místě.

Vedle závodu Kolem Švýcarska, který začne v sobotu 13. června, je tento osmidenní podnik vnímán jako jeden z testů výkonnosti před slavnou Tour. Jeho největšími favority jsou Brit Chris Froome a Ital Vincenzo Nibali, vítězové posledních dvou ročníků Tour de France. Oba dnes dojeli v hlavním pelotonu.

Cyklistický etapový závod Critérium du Dauphiné (WorldTour) - 1. etapa (131,5 km):