Wellens vyhrál cyklokrosovou Superprestige

SINT-MICHIELSGISTEL (Nizozemsko)

Čeští cyklokrosaři se po sobotních žních na Světovém poháru v Táboře v nedělním podniku Superprestige v Nizozemsku na stupně vítězů neprosadili. Po čtvrtém místě ze závodu na jihu Čech si naopak spravil chuť vítězstvím Belgičan Bart Wellens. Česká jednička Petr Dlask skončil pátý.

Wellens vyhrál již před dvěma týdny na domácí trati v Ruddervoorde a osmidílný seriál Superprestige s maximálním počtem bodů vede. Jeho krajan a táborský vítěz Sven Nijs dnes skončil druhý, Dlaskovi patří průběžné šesté místo.

V kategorii jezdců do 23 let dojel druhý úřadující mistr světa Zdeněk Štybar, nejrychlejší byl znovu Belgičan Niels Albert.

Výsledky:
Elite: 1. B. Wellens 58:33, 2. Nijs (oba Belg.), 3. De Knegt (Niz.) oba -20, 4. S. Vanthourenhout (Belg.) -40, 5. Dlask (ČR) - 50, 6. Jacobs (Belg.), 7. Ausbuher oba -1:06, ...19. Šimůnek - 3:57, 23. Zlámalík (všichni ČR) -4:23.
Pořadí Superprestige (po 2 z 8 závodů): 1. B. Wellens 30 bodů, 2. Nijs 28, 3. De Knegt 25, ...5. Dlask a Vanthourenhout oba 20, 11. Ausbuher 9, 13. Šimůnek 6.
Do 23 let: 1. Albert (Belg.) 53:15, 2. Štybar (ČR), 3. Pauwels (Belg.) oba -39, ...22. Zelinka (ČR) -4:09.
Pořadí Superprestige: 1. Albert 30, 2. Pauwels 27, 3. D. Vanthourenhout (Belg.) a Van Ijzendoorn (Niz.) oba 24, ...6. Štybar 19.