Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Froome přiznal, že letos zmeškal jeden dopingový test

25. června 2015 10:33 - Paříž

Vítěz Tour de France z roku 2013 Chris Froome přiznal, že letos zmeškal jeden dopingový test v době, kdy byl s manželkou na dovolené v Itálii. Stájový kolega Leopolda Königa z týmu Sky prohlásil, že se o návštěvě komisařů dozvěděl od zaměstnanců luxusního hotelu až se zpožděním, recepční je totiž odmítl v časnou ranní rodinu za jezdcem pustit.

 

Foto: Reuters - Eric Gaillard

"První den našeho pobytu přišli v sedm hodin komisaři a zástupci hotelu jim neumožnili přístup k našemu pokoji. Nedovolili jim ani z recepce zavolat," řekl Froome s tím, že se o všem dozvěděl až poté, co s manželkou sešel na snídani. "Řekli nám: Byli tu ráno z antidopingové kontroly, ale podle našich pravidel nikomu nedovolujeme rušit hosty," dodal.

Třicetiletý Froome připustil, že měl vedení hotelu o možnosti namátkové antidopingové kontroly informovat a dohodnout se. "Byla to frustrující situace. Snažil jsem se všechno vysvětlit, ale musím přijmout odpovědnost," dodal cyklista.

Froome nikdy neměl pozitivní dopingový test. Vloni dokonce kritizoval nedostatečnou mimosoutěžní kontrolu jezdců před důležitými závody.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika