Rubriky:

Cyklistika

Štybar myslí na medaili

5. listopadu 2005 16:57 - PRAHA

Čeští cyklokrosaři chtějí na nedělním mistrovství Evropy ve francouzském Pontchateau medaili a nejblíže k ní má úřadující mistr světa Zdeněk Štybar v kategorii do 23 let.

"Rozhodně je medailovým kandidátem, ale nebude to mít jednoduché. Především Belgičané jsou nesmírně silní," řekl reprezentační trenér Petr Klouček. Na evropském šampionátu nestartuje mužská elitní kategorie, o medaile jedou jen junioři, třiadvacítka a ženy. Česko bude reprezentovat 13 závodníků, kategorii žen neobsazujeme.

Štybarovi, který jezdí v belgické profistáji Fidea, by měli sekundovat hlavně František Klouček a jeho bratr Lukáš, oba synovci českého trenéra. V juniorské kategorii letos čeští jezdci medailové ambice nemají. Junioři v neděli odstartují v 11 h, ženy vyrazí na trať ve 13.00 a muži do 23 let v 15.00. Na loňském evropském šampionátu v belgickém Vossemu vybojoval jedinou českou medaili Bína, třetí v závodu do 23 let.

Nominace - do 23 let:
O. Bambula, Zelinka, L. Klouček, F. Klouček, Němeček, Škarnitzl, Štybar. Junioři: Menger, Pohan, Vobora, Podrazil, Polnický, Šťastný.

hok, ČTK, Právo

Zrušit