Rubriky:

Cyklistika

Königův cyklistický kolega Porte po sezóně skončí v týmu Sky

13. července 2015 12:13 - Pau

Australský cyklista Richie Porte potvrdil, že po této sezóně odejde z britské stáje Sky, v níž v posledních čtyřech letech plnil především roli špičkového pomocníka hlavních hvězd. Podle zákulisních informací by měl v kariéře pokračovat v americkém týmu BMC Racing, tasmánský rodák ale své další působiště nezveřejnil.

 

cyclingnews.com

"Ano, je to pravda. Opouštím tým. Odcházím. Ale je důležité, že odcházím v dobrém a chci zakončit svůj čtvrtý rok v týmu na vrcholu," napsal Porte během volného dne Tour de France ve svém sloupku pro Sydney Morning Herald.

Třicetiletý Australan pomohl v roli domestika v roce 2012 Bradleymu Wigginsovi k vítězství na Tour de France, o rok později byl pravou rukou Chrise Froomea při jeho triumfu na legendárním závodu. Svými výkony si letos vysloužil roli lídra stáje Sky na Giru d'Italia, kvůli zraněním z pádu ale musel odstoupit a pozici po něm převzal Leopold König.

Na závodech Grand Tour Porte nejvíce zazářil v roce 2010, kdy ještě v barvách týmu Saxo Bank skončil na Giru sedmý a vévodil pořadí mladých jezdců. V roce 2013 vyhrál prestižní etapový závod Paříž - Nice a letos tento triumf zopakoval.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika