Rubriky:

Cyklistika

Mladík Yates v cíli závodu v San Sebastiánu nevěděl, že vyhrál

1. srpna 2015 17:53 - San Sebastián

Jednorázový cyklistický závod WorldTour Clásica San Sebastián vyhrál britský mladík Adam Yates. Dvaadvacetiletý jezdec uspěl díky nástupu v závěrečném stoupání, při průjezdu cílem ale nevěděl, že je vítězem. Třináctý skončil Roman Kreuziger, jenž dorazil se ztrátou 15 sekund v první skupince pronásledovatelů, která nevyvinula příliš snahy Yatese dostihnout.

 

Laurent Cipriani, ČTK/AP

Yates sice projížděl po 219 km závěrečnou rovinkou s dostatečným náskokem, ale radost z největšího úspěchu v dosavadní kariéře si vychutnal až za cílovou čárou. "Nevěděl jsem, že jsem vyhrál. Mluvil jsem přes vysílačku s naším sportovním ředitelem, ale špatně jsem ho slyšel. Myslel jsem si, že přede mnou zůstal někdo z dřívějšího úniku," uvedl člen australské stáje Orica-GreenEdge.

Zmatek způsobil také výpadek televizního signálu kvůli potížím helikoptéry, takže přímý přenos byl k dispozici až krátce před koncem závodu. I jednotlivé týmy tak byly odkázány na informace z vysílaček. "Nevěděl jsem, co se vpředu před koncem děje. Prostě jsem za to vzal, ale že jsem vítěz, jsem netušil," komentoval své rozpačité chování v cílové rovince bratr dalšího britského talentu Simona Yatese.

Na druhém místě skončil exmistr světa Belgičan Philippe Gilbert a třetí byl domácí favorit Alejandro Valverde. Kreuziger, jenž v roli lídra stáje Tinkoff-Saxo nahradil nemocného Španěla Alberta Contadora, nenavázal na druhé místo z roku 2009. "Kluci z týmu odvedli výbornou práci, dovezli mě na výborné pozici k poslednímu kopci. Díky moc. Bylo by lepší, kdyby se naše skupina snažila Yatese dojet," uvedl český cyklista na twitteru.

Cyklistický jednorázový závod Clásica San Sebastián (WorldTour) - 219 km:
1. A. Yates (Brit./Orica) 5:30:24
2. Gilbert (Belg./BMC)
3. Valverde (Šp./Movistar)
4. Moreno
5. Rodríguez (oba Šp./Kaťuša)
6. Mollema (Niz./Trek)
...13. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) všichni -15
38. Štybar (ČR/Etixx-Quick Step) -1:57
Žebříček cyklistické WorldTour k 1. srpnu (po 19 z 27 závodů):
1. Valverde (Šp./Movistar) 532 b.
2. Froome (Brit./Sky) 422
3. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) 407
4. Quintana (Kol./Movistar) 365
5. Rodríguez (Šp./Kaťuša) 322
6. Porte (Austr./Sky) 314
7. Thomas (Brit./Sky) 283
8. Costa (Portug./Lampre) 274
9. Špilak (Slovin./Kaťuša) 269
10. Degenkolb (Něm./Giant) 265
...22. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) 172
49. König (ČR/Sky) 70
50. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) 64
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika