Cyklokrosař Nijs vyhrál i třetí závod SP

PIJNACKER (Nizozemsko)

Belgický cyklokrosový suverén Sven Nijs v neděli vyhrál i třetí závod Světového poháru. Úřadující mistr světa a první muž světového žebříčku porazil v nizozemském Pijnackeru dvojici domácích jezdců Richarda Groenendaala a Gerbena de Knegta. Nejlepší z českých reprezentantů byl i v třetím dílu seriálu Petr Dlask.

Ten tentokrát nenavázal na své "medailové" pozice z předchozích závodů a skončil devátý. Třetí muž z Tábora Kamil Ausbuher byl dvanáctý.

S Dlaskem a Ausbuherem se držel od začátku v první skupině i Martin Zlámalík, jenž však měl ve čtvrtém kole těžký pád a musel odstoupit. V dalším okruhu, zhruba v polovině závodu, odjelo trio cyklokrosařů, kteří si to pak rozdali o pozice na stupních vítězů.

Za nimi bojovala o co nejlepší umístění mezi čtvrtým a dvanáctým místem další skupina s oběma Čechy. Vicemistra světa z roku 2001 Dlaska však v předposledním okruhu postihl pád, kterým zbrzdil i Ausbuhera, a pro oba reprezentanty zbyla umístění na hraně první desítky.

Výsledky:
1. Nijs (Belg.) 1:02:33, 2. Groenendaal -4, 3. De Knegt (oba Niz.) -16, 4. S. Vanthourenhout, 5. Vervecken, 6. Vannoppen (všichni Belg.), ...9. Dlask všichni -1:05, 12. Ausbuher -1:30, 15. Šimůnek -1:52, 18. Štybar -1:56, 26. Kyzivát -3:08, 29. Lukeš (všichni ČR) -3:13.