Druhou etapu Czech Cycling Tour vyhrál Gaviria, vzal růžový dres Štybarovi. König odpadl

Druhou etapu cyklistického závodu Czech Cycling Tour ovládl v závěrečném spurtu Kolumbijec Fernando Gaviria. Převzal tak růžový dres lídra od stájového kolegy z Etixxu-Quick Stepu Zdeňka Štybara, který na něj na šestém místě ztratil vteřinu. Nejlepší z Čechů na 178 kilometrech mezi Olomoucí a Uničovem byl čtvrtý Alois Kaňkovský.

Tým Etixx-Quick-Step na ilustračním snímku během časovky družstev závodu Czech Cycling Tour.

Etapa nevyšla další české hvězdě Leopoldu Königovi, který nezachytil v závěrečných 15 kilometrech nástup Etixxu a následně se rozhodl šetřit síly. Nakonec dojel až na 74. místě se ztrátou tří minut a 43 sekund. Jeho šance na celkové vítězství se tak značně snížila, König se nyní zřejmě soustředí na triumf v etapě.

Cyklistický etapový závod Czech Cycling Tour - 2. etapa Olomouc - Uničov (178 km):