Rubriky:

Cyklistika

Vuelta má začít na pláži, jezdci netají své rozčarování

20. srpna 2015 19:37 - Puerto Banús

Pořadatelé slavné Vuelty naplánovali na úvod jubilejního 70. ročníku krátkou týmovou časovku o délce 7,4 kilometru. Hodně však šokovali jezdce, kteří ve čtvrtek vyrazili na obhlídku trati z Puerto Banús do Marbelly, neboť některé pasáže - včetně startu a cíle - vedou po písku a plážových promenádách. To může být nebezpečné.

 

Twitter

Trasa časovky v Andalusii nedaleko Gibraltarského průlivu se line celá podél Středozemního moře. Poté, co týmy absolvují souboj s chronometrem na úsecích plných písku a chodníčků z gumových dlaždic, čeká je v Marbelle finiš po vyvýšené cestě. Zatímco vytyčená trasa byla v oficiálním manuálu pro jezdce popsaná, povrch tam podle serveru cycling.news specifikován nebyl.

A jezdci jsou z nápadu, který si organizátoři tak pochvalují, hodně rozčarovaní. Nespokojenost ventiloval i hlavní favorit Chris Froome. Vítěz letošní Tour de France, jenž chce na Vueltě zaútočit na vzácný double, zpochybňoval bezpečnost cyklistů, když pojedou rychlostí 50 km/h po prašné cestě pokryté pískem.

"Nějaké nápady?" optala se sarkasticky hvězda britského týmu Sky zástupce Asociace profesionálních cyklistů (CPA) na Vueltě Ikera Camaňa. Froome později své obavy doložil i fotkami na svém twitterovém účtu, na nichž je kromě jiného zadní kolo zabořené do písku.

Ani ostatní nezůstali pozadu. "Týmová časovka Vuelty!!! Děláte si srandu???" nadhodil rovněž na twitteru Ir Nicolas Roche, jenž má v sestavě Sky pomoci Froomeovi k celkovému prvenství.

"Doopravdy si UCI (Mezinárodní cyklistická unie) myslí, že je tohle akceptovatelné?" přidal se Rory Sutherland, Australan ve službách stáje Movistar.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika