Cyklokrosový závod UCI na Holých Vrších vyhrál Zlámalík

HOLÉ VRCHY (Mladoboleslavsko)

Martin Zlámalík z týmu Author Praha se stal vítězem cyklokrosového závodu druhé kategorie kalendáře UCI, který se ve čtvrtek jel na okruhu na Holých Vrších u Mladé Boleslavi. Spolu s ním na stupně vítězů vystoupili a nejvíce bodů do světového žebříčku získali Václav Ježek a Ondřej Lukeš.

Cyklokros - ilustrační foto

Závod na fyzicky náročné trati cyklokrosařům ještě ztížil déšť střídající se se sněhem. Výborně si vedl Zlámalík, který se od začátku usadil v čele, ale ve třetím kole ho dojeli Ježek, Lukeš, Pospíšil a František Klouček. Ještě před polovinou závodu Zlámalík opět zaútočil a jeho tempu už nikdo nestačil. Pospíšil měl defekt a později pád a ze závodu odstoupil.

Na startu dnes chyběli reprezentanti Dlask, Mlynář, Šimůnek a Štybar, kteří před sobotním závodem Budvar Cupu v Plzni a nedělními starty v zahraničí odpočívali.

Závod juniorů, který byl šestým podnikem seriálu Budvar Cup, bezpečně vyhrál David Menger z Budvaru Tábor a upevnil si průběžné vedení. Suverénně si poradil i s mistrem Evropy Robertem Gavendou ze Slovenska, třetí dojel Hein Finkeldan z Nizozemska.

Výsledky:
Muži: 1. Zlámalík (Auhor) 1:01:18 hod., 2. Ježek (Top Ten Teplice) -32, 3. Lukeš (Control Johnson Ml. Boleslav) -1:08, 4. Fr. Klouček (Author) -1:32, 5. Ausbuher (Budvar Tábor) -2:48, 6. Bína (Author) -2:49, 7. Škarnitzl (CK Fastum) -2:56, 8. Kyzivát - 3:29, 9. Chrobák (oba Control Johnson Ml. Boleslav) -4:28, 10. O. Bambula (Budvar Tábor) -5:12.
Junioři: 1. Menger (Budvar Tábor) 39:07, 2. Gavenda (SR) - 1:10, 3. Finkeldan (Niz.) -1:30, 4. Podrazil (Holé Vrchy) -1:38, 5. Polnický (Empella) -2:01.