Rubriky:

Cyklistika

Časovku družstev na úvod Vuelty vyhrál tým BMC

22. srpna 2015 20:58 - Marbella

Časovku družstev na úvod cyklistické Vuelty vyhrála favorizovaná stáj BMC o sekundu před týmy Tinkoff-Saxo a Orica. Prvním lídrem závodu se stal Slovák Peter Velits. V čele pořadí je však pouze symbolicky, neboť výsledky etapy se nepočítaly do celkového hodnocení jednotlivců.

 

Jon Nazca, Reuters

Trasa 7,4 km dlouhé časovky vedla mezi Puerto Banús a Marbellou úzkými cestami pokrytými pískem z blízkých pláží, na což si v týdnu cyklisté kvůli bezpečnosti stěžovali. Mezinárodní cyklistická unie proto den před startem rozhodla, že výsledky etapy se budou započítávat pouze do klasifikace týmů.

Na to zareagovala například hvězdná stáj Sky s favoritem Chrisem Froomem a zajela až dvacátý čas z dvaadvaceti týmů.

Naopak BMC jela naplno a připsala si další vítězství do sbírky. Americká stáj vyhrála časovku družstev před měsícem na Tour de France i loni na mistrovství světa. "Když jsme časovkářští mistři světa, musíme dělat našim proužkům čest. Byla to riskantní trať, ale kluci do toho kluci šlápli a zvládli to," řekl jeden z jezdců BMC Tejay van Garderen.

Sedmdesátý ročník Vuelty, které se stejně jako loni neúčastní žádný Čech, pokračuje v neděli už klasickou etapou o délce 158 km mezi městy Alhaurín de la Torre a Caminito del Rey. Závod skončí 13. září v Madridu.

Cyklistický závod Vuelta:
1. etapa časovka družstev (7,4 km):
1. BMC 8:10
2. Tinkoff-Saxo
3. Orica obě -1
4. LottoNL -8
5. Etixx-Quick-Step -10
6. Trek -11
7. Lotto
8. Caja Rural obě -18
9. Movistar -24
10. Cofidis -27.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika