Pátou etapu Vuelty vyhrál Ewan, novým lídrem je Dumoulin

Alcalá de Guadaira

Pátou etapu Vuelty vyhrál v hromadném spurtu do kopce Australan Caleb Ewan a v jednadvaceti letech zaznamenal největší úspěch kariéry. Novým lídrem závodu se stal Nizozemec Tom Dumoulin, jenž vysvlékl z červeného trikotu Kolumbijce Estebana Chavese.

Kolumbijec Esteban Chaves už není v čele Vuelty.

Cyklisty dnes po 167 kilometrech v cílovém městě Alcalá de Guadaira čekal netypický spurt do kopce, v němž Ewan využil dobré práce svého týmu Orica. Na posledních 50 metrech se mu podařilo přespurtovat favorizovaného Němce Johna Degenkolba a dojel si pro premiérovou výhru na Grand Tour.

Třetí skončil Slovák Peter Sagan. Lídr bodovací soutěže byl třetí den po sobě mezi nejrychlejším triem - v pondělí vyhrál a v úterý byl druhý.

Radost týmu Orica z Ewanova vítězství kalí ztráta červeného trikotu. Vítěz nedělní etapy Chaves dojel s osmisekundovou ztrátou a o jednu vteřinu ztratil průběžné vedení. To získal Dumoulin, kolega dnes druhého Degenkolba z týmu Giant.

Ve čtvrtek se na Vueltě jede šestá etapa z Córdoby do Sierra de Cazorla o délce 200,3 km.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 5. etapa: Rota - Alcalá de Guadaira (167,3 km):