Groenendaal porazil Nijse

GIETEN (Nizozemsko)

Nizozemský veterán Richard Groenendaal v neděli vyhrál pátý díl cyklokrosové série Superprestige. Na domácí trati v Gietenu porazil i belgického suveréna Svena Nijse, jenž si v sobotním závodě v Koskijde připsal třinácté vítězství v sezóně.

Na těžkém blátivém terénu obsadil páté místo Petr Dlask, který ztratil 63 sekund na vítěze a necelou půlminutu na třetího Nizozemce Gerbena de Knegta. Zbylí čeští závodníci Radomír Šimůnek, Martin Zlámalík a Kamil Ausbuher skončili mezi 13. a 16. příčkou.

Kategorii do 23 let vládne stále Belgičan Niels Albert, jenž zatím vyhrál všechny závody Superprestige. Zdeněk Štybar skončil těsně pod stupni vítězů.

Výsledky:
Elite: 1. Groenendaal (Niz.) 59:16, 2. Nijs (Belg.) stejný čas, 3. De Knegt (Niz.) -36, 4. Vannoppen (Belg.) -1:01, 5. Dlask (ČR) -1:03, 6. Wellens (Belg.) -1:15, ...13. Šimůnek, 15. Zlámalík, 16. Ausbuher (všichni ČR) všichni -3:07.
Průběžné pořadí: 1. Nijs 72 b., 2. Wellens 66, 3. De Knegt 61, 4. Dlask 48, ...12. Ausbuher 16, 17. Šimůnek 11, 23. Zlámalík 1.
Do 23 let: 1. Albert 54:25, 2. Pauwels (oba Belg.) -14, 3. Boom (Niz.) -47, 4. Štybar -1:38, ...22. Zelinka (oba ČR) -6:10.
Průběžné pořadí: 1. Albert 60, 2. Pauwels 55, 3. D. Vanthourenhout (Belg.), Van Ijzendoorn (Niz.) a Štybar 44.