Rubriky:

Cyklistika

Úvod cyklokrosového poháru ovládl Němec Meisen, Šimůnek byl třetí

28. září 2015 19:03 - Slaný

První závod Českého poháru v cyklokrosu ve Slaném vyhrál Němec Marcel Meisen. Úřadující mistr své země navzdory potížím s řetězem v úvodu zvítězil s náskokem dvou sekund před Belgičanem Jimem Aernoutsem a Radomírem Šimůnkem.

 

Michal Červený/mtbs.cz

"V minulé sezóně jsem tady na mistrovství republiky shořel jako papír, tak snad jsem si tu trochu napravil reputaci. Doufám, že to bude takový pěkný odrazový můstek do sezóny," řekl Šimůnek v rozhovoru pro Českou televizi. V lednu na domácím šampionátu právě ve Slaném závod záhy vzdal.

V pondělí doufal, že by mohl bojovat o vítězství. "Ke konci byli kluci jednoduše lepší. Cítím, že se to závod od závodu zlepšuje a že by mi druhá polovina sezona mohla vyjít ještě lépe," uvedl dvaatřicetiletý jezdec. Jeho cílem je první desítka Světového poháru. "Chtěl bych se vrátit tam, kde jsem býval, a trošku povznést svoje jméno. Cyklistika mě teď enormně baví. Rád trénuju i závodím. To je asi hlavní věc, kterou jsem změnil," prohlásil Šimůnek.

Již ve třetím kole odstoupil mistr republiky právě ze Slaného Adam Ťoupalík. "Bolí mě v krku, neměl jsem vůbec energii a nestačil. Špatně se mi dýchalo," řekl serveru cyklistického svazu.

Obhájce prvenství v Toi Toi Cupu Jakub Skála vstoupil do seriálu 18. místem.

První závod Českého poháru v cyklokrosu Toi Toi Cupu ve Slaném:
Muži:
1. Meisen (Něm.) 1:03:17
2. J. Aernouts (Belg.)
3. Šimůnek (ERA-Murprotec) oba -2
4. Boroš (BKCP-Corendon) -3
5. Paprstka (Remerx-Merida Kolín) -24
6. Haring (SR) -42
Ženy:
1. Havlíková (MRM-Avalon) 42:59
2. Kupfernagelová (Něm.) -57
3. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) -1:29
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika