Rubriky:

Cyklistika

Příští Giro d'Italia nabídne sedm horských etap a tři časovky

5. října 2015 18:47 - Milán

Cyklistické Giro d'Italia v příštím roce nabídne sedm horských etap, sedm spurtérských dojezdů a tři časovky. Podrobnou trasu, jejíž detaily unikly v minulých týdnech do médií, dnes organizátoři slavnostně představili v areálu Expo v Miláně.

 

Jan Brychta/Czech Cycling Tour

Devětadevadesátý ročník jednoho ze tří nejvýznamnějších etapových závodů světa začne 6. května v nizozemském Apeldoornu, kde se pojede časovka na 9,8 km. Závod skončí po třech týdnech a 3383 kilometrech v Turíně.

V zahraničí bude Giro začínat už podvanácté v historii, z toho po letech 2002 a 2010 potřetí v Nizozemsku. V zemi tulipánů a větrných mlýnů se pojedou tři úvodní etapy.

Nejdelší časovka bude měřit 40,4 km a v rámci deváté etapy povede proslulým vinařským krajem Chianti. Třetí jízda proti chronometru je na programu v patnácté etapě, v horské oblasti Seiser Alm v Jižním Tyrolsku na cyklisty čeká 10,8 km. V devatenácté a dvacáté etapě bude Giro "hostovat" ve francouzských Alpách.

Úřadujícím vítězem Gira je Španěl Alberto Contador, u nějž však není jisté, zda bude letošní triumf obhajovat. Síly z italské Grand Tour mu totiž poté chyběly na Tour de France. Debut na Giru si letos odbyl Leopold König a dojel šestý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika