Cyklokrosař Nijs vybojoval ve SP sedmé vítězství

HOOGLEDE-GITS

Belgický cyklokrosař Sven Nijs potvrdil svou nadvládu v této sezóně i v osmém závodu Světového poháru, v němž si dojel pro sedmé letošní vítězství. Nejlepší z českých reprezentantů Petr Dlask v sobotu v Belgii obsadil šestou pozici.

Nijse doprovodil na stupně vítězů stejně jako v minulém podniku krajan Erwin Vervecken, třetí dojel Nizozemec Richard Groenendaal. Mistr světa Nijs v prestižním seriálu zaváhal pouze 11. prosince ve španělském Igorre, kde byl až osmý.

Pořadatelé a rozhodčí mistrovství světa v roce 2007 v Hooglede-Gits dnes nezvládli start. "Zaspal" na něm Nijs a dva méně významní jezdci, přesto se startovalo podruhé po deseti minutách, během nichž ostatní cyklokrosaři odjeli jedno kolo.

Do ostrého závodu vyrazil z českých jezdců nejlépe Dlask a v prvním kole byl na třetím místě. Ve druhém se však propadl na závěr elitní desítky a dopředu se posunul až ve druhé polovině závodu. "Odvedl na těžké trati s velkým převýšením a náročnými výjezdy standardní výkon. Dobře jel i Štybar a ve druhé polovině skvěle i Bína. Do té doby jezdil až kolem pětadvacáté pozice a teprve pak se posunul o deset míst," řekl reprezentační trenér Petr Klouček.