Rubriky:

Cyklistika

Živě

Hvězdný cyklokrosař Van der Poel chce do Ria na horském kole

8. února 2016 12:01 - Amsterodam

Loňský mistr světa v cyklokrosu Nizozemec Mathieu van der Poel touží po startu na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Účast si pokusí vybojovat v cross country horských kol, i když na nich zatím nezávodil.

 

Eric Vidal, Reuters

"Zatím jsem na biku jenom trénoval. Závod pro mě bude nová zkušenost. Ale možnost dostat se do Ria tady je a motivuje mě to," uvedl jednadvacetiletý jezdec, který vybojoval cyklokrosový titul mezi elitou loni v Táboře. Na nedávném šampionátu v Heusden-Zolderu skončil pátý.

Do Ria, kde bude obhajovat zlatou medaili Jaroslav Kulhavý, se chce Van der Poel kvalifikovat na mistrovství Evropy nebo v závodech Světového poháru. Na květnovém šampionátu ve švédské Huskvarně by se musel vejít do desítky, v SP potřebuje dojet nejhůř třetí nebo být dvakrát do dvanáctého místa.

"Jdu na horská kola proto, abych byl v desítce. Nechci se jenom projet," řekl Van der Poel. Figuruje i v širší nizozemské reprezentaci silničářů, kde by však měl v boji o Rio proti hvězdám profipelotonu úlohu o dost těžší.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.