Rubriky:

Cyklistika

Etixx-QuickStep nejede Kolem Kataru kvůli pozdním příchodům

8. února 2016 21:00 - Dauhá

I když cyklisté stáje Etixx-QuickStep vyhráli osm z posledních deseti ročníků závodu Kolem Kataru, letos od pořadatelů pozvánku nedostali. Podle šéfa katarské cyklistiky šajcha Chálida bin Alího Sáního to bylo z disciplinárních důvodů. Jezdci belgického týmu českého miliardáře Zdeňka Bakaly prý chodili pozdě na vyhlášení vítězů. Ve startovní listině patnáctého ročníku tak chybí i vítěz z minulých dvou let Nizozemec Niki Terpstra.

 

Profimedia.cz

"QuickStep je významný tým, který nasbíral v závodu Kolem Kataru mnoho vítězství, ale v posledních letech jsme měli problémy s jeho nedisciplinovaností. Žádali jsme je, aby neposkytovali rozhovory hned po dojezdu, protože máme omezený čas na vyhlášení vítězů v přímém přenosu. Ale jim trvalo, než si přezuli boty," řekl Sání na tiskové konferenci v Dauhá před dnešním startem závodu.

"Při ženském závodě Kolem Kataru se nikdo nepřezouvá, ale jezdci QuickStepu si chtěli sednout, přezout se, natáhnout se a pak jít na interview. Několik let jsme jim říkali, aby to nedělali, ale pokračovali v tom. Loni jsme za nimi posílali zvlášť dámu, aby je popohnala, ale nemluvili s ní pěkně. To se nedělá," uvedl předseda Katarské cyklistické federace.

Manažer belgického týmu Patrick Lefevere však odmítl, že by se jeho jezdci chovali nějak nevhodně, a kritizoval Katar za špatnou organizaci. "Přijde vám normální, aby se jezdci převlékali po závodě po straně silnice? Léta jsme je žádali o stan, abychom měli trochu soukromí, ale pokaždé to dopadlo tak, že se cyklisté museli odhalovat před diváky," uvedl Lefevere.

"Stejně tak mi nepřijde divné, pokud se chce jezdec osvěžit, než jde na stupně vítězů. A ano, loni jsme si tam udělali party, je to tak velký problém?" řekl Lefevere listu Het Nieuwsblad.

Sportovní ředitel Etixx-QuickStep Wilfried Peeters v prosinci vysvětlil absenci v Kataru sportovními důvody. Tým, do kterého patří i Zdeněk Štybar a Petr Vakoč, se prý rozhodl omezit cestování. Následně však byl zařazen na startovní listinu závodu Kolem Ománu, který se jede od 16. února.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika