Rubriky:

Cyklistika

Dráhař Hačecký dojel při své premiéře ve scratchi na MS šestý

2. března 2016 21:53 - Londýn

Vojtěch Hačecký obsadil na úvod mistrovství světa v dráhové cyklistice v Londýně šesté místo ve scratchi. Zvítězil Španěl Sebastián Mora. V týmovém sprintu triumfovala mezi muži trojice z Nového Zélandu, ženské finále sice na dráze vyhrály Číňanky, jejich porušení pravidel však přihrálo zlato jejich sokyním z Ruska. Stíhací závod vyhrála Australanka Rebecca Wiasaková.

 

Andrew Winning, Reuters

Osmadvacetiletý Hačecký měl na olympijské dráze v Londýně původně startovat pouze v madisonu ve dvojici s Martinem Bláhou, až v předvečer startu zaskočil za původně nominovaného Ondřeje Vendolského. A při své premiéře na MS v této disciplíně si vedl nad očekávání.

"Šel jsem do závodu s defenzivní taktikou. Scratch jsem jel na mistrovství světa poprvé. Nevěděl jsem, jak se bude závod vyvíjet. Čekal jsem, že se pojede rychle, a snažil se v první půli co nejvíc pošetřit. Doplatil jsem na to," posteskl si přes výborné umístění Hačecký.

Zisk okruhu si připsal vždy až ve druhé skupině. "Přijel jsem posekaný do balíku. A první skupina odjížděla znovu. V závěru mi bohužel došly síly. Byl jsem rád, že jsme udělali rundu navíc. Jak jsme však přijeli do balíku, zastavily se mi nohy. Už jsem neměl na to, abych spurtoval o medaili. Většina favoritů skončila za mnou, proto mohu být spokojený," popsal Hačecký, který porazil i obhájce titulu Lucase Lisse z Německa.

Vítězný Mora přidal světové prvenství ze scratche k evropskému zlatu, na které dosáhl loni ve švýcarském Grenchenu.

Zlato z týmového sprintu si podle očekávání vyjeli Novozélanďané Ethan Mitchell, Sam Webster a Eddie Dawkins. V závodě žen přišel velký zvrat od zeleného stolu. Číňanky Kung Ťin-ťie a Čung Tchien-š' sice předčily Rusky, jenže byly posléze diskvalifikovány za nepovolené střídání a titul připadl dvojici Darja Šmelevová, Anastasia Vojnovová.

Wiasaková dokázala uhájit zlato z loňska s velkým přehledem, když ve finále stíhacího závodu na 3000 metrů předčila Polku Malgorzatu Wojtyrovou o téměř osm sekund.

Mistrovství světa v dráhové cyklistice v Londýně:
Muži:
Scratch:
1. Mora (Šp.)
2. Prado (Mex.)
3. Imhof (Švýc.)
...
6. V. Hačecký (ČR)
Týmový sprint - finále:
Nový Zéland (Mitchell, Webster, Dawkins) 43,257 - Nizozemsko 43,469
o 3. místo:
Německo 43,536 - Francie 43,577
Ženy:
Stíhací závod - finále:
Wiasaková (Austr.) 3:34,099 - Wojtyrová (Pol.) 3:41,904
o 3. místo:
Foremanová-Mackeyová (Kan.) 3:36,055 - Winderová (USA) 3:39,902
Týmový sprint - finále:
Rusko (Šmelevová, Vojnovová) 32,679 - Čína diskvalifikována
o 3. místo:
Německo 32,740 - Austrálie 32,871
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika