Štybar vede Tirreno-Adriatico i po třetí etapě

Český cyklista Zdeněk Štybar vede závod série WorldTour Tirreno-Adriatico i po třetí etapě, v níž dojel na 21. místě v hlavním pelotonu. Z vítězství se dnes ve spurtu radoval Štybarův kolega z týmu Etixx-Quick Step Fernando Gaviria z Kolumbie.

Český cyklista Zdeněk Štybar slaví vítězství v druhé etapě závodu série WorldTour Tirreno-Adriatico.

Štybar, jenž ovládl čtvrteční 2. etapu, má před průběžné druhým Italem Damianem Carusem dál náskok devíti vteřin. Stejný odstup má i další čtveřice cyklistů ze stáje BMC, která ovládla úvodní časovku. Další z Čechů Roman Kreuziger z týmu Tinkoff figuruje s odstupem 20 sekund na 11. místě, Jan Bárta je 66.

Tempo závodu dnes diktovala čtveřice jezdců, která strávila v úniku většinu etapy. Zhruba 1,5 kilometru před cílem ale peloton jejich náskok zlikvidoval a Gaviria osvědčil největší zrychlení. Jednadvacetiletý Kolumbijec, jenž v neděli v Londýně obhájil na mistrovství světa dráhařů zlato v omniu, získal mimo jiné i skalp vyhlášeného slovenského spurtéra Petera Sagana, který dojel čtvrtý.