Po královské etapě vede závod Kolem Katalánska Quintana

Port Ainé

Královskou čtvrtou etapu závodu Kolem Katalánska vyhrál s více než minutovým náskokem belgický cyklista Thomas de Gendt. Jako druhý projel po 172 kilometrech cílem v lyžařském středisku Port Ainé ve výšce 1975 metrů nad mořem Kolumbijec Nairo Quintana a posunul se do čela průběžného pořadí.

Ilustrační snímek

Nový lídr závodu má náskok osmi sekund před Španělem Albertem Contadorem, který skončil čtvrtý se stejnou ztrátou 1:23 minuty na vítěze, jako měl třetí Australan Richie Porte. V celkové klasifikaci je obhájce prvenství Porte na třetí pozici s mankem 17 sekund na Quintanu.

Na čtvrtou příčku klesl dosud vedoucí Ir Daniel Martin, který dnes na nejlepší nestačil a dojel minutu a 45 sekund za vítězem. Stejnou ztrátu měl na osmém místě loňský vítěz Tour de France Brit Chris Froome.