Rubriky:

Cyklistika

Živě

Pitva nepotvrdila, že smrt belgického cyklisty zavinila srážka s motocyklem

31. března 2016 21:32 - Lille

Ani nařízená pitva nedokázala jednoznačně určit, zda belgický cyklista Antoine Demoitié zemřel při závodu Geng-Wevelgem na následky zranění z kolize s doprovodným motocyklem. Podle státního zástupce výsledky potvrdily, že jezdec zemřel na krvácení do mozku způsobené zlomeninou spodiny lebeční. Nelze ale s jistotou určit, zda mu zranění způsobila až srážka s motorkou, nebo k němu došlo už při předchozím pádu.

 

Claudio Peri, ČTK/AP

Pětadvacetiletý cyklista týmu Wanty-Groupe Gobert se v nedělním závodu zapletl do karambolu několika jezdců. Než se podle výpovědi svědků stihl zvednout, zasáhl jej na zemi doprovodný motocykl. Demoitié následkům vážného zranění hlavy v noci na pondělí v nemocnici v Lille podlehl.

Tragický víkend belgické cyklistiky podtrhlo úmrtí Daana Myngheera, kterého v sobotní etapě dvoudenního závodu Critérium International na Korsice postihl infarkt. Dvaadvacetiletý jezdec zemřel v pondělí v nemocnici v Ajacciu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.