Rubriky:

Cyklistika

Cyklistický Amstel Gold Race vyhrál nečekaně Gasparotto

17. dubna 2016 19:06 - Valkenburg

Cyklistický závod Amstel Gold Race vyhrál nečekaně Ital Enrico Gasparotto, jenž už se na této nizozemské klasice radoval z vítězství v roce 2012. O nejlepší český výsledek se na 248,7 km dlouhé trati postaral dvanáctým místem Roman Kreuziger, vítěz z roku 2013.

 

Čtyřiatřicetiletý Gasparotto z kontinentálního týmu Wanty-Groupe Gobert porazil ve dvoučlenném spurtu Dána Michaela Valgrena. Peloton dovezl do cíle s odstupem tří sekund další Ital Sonny Colbrelli.

Gasparotto se odpoutal od hlavního pole díky útoku na Caubergu, posledním ze 34 krátkých, ale strmých stoupání na trase závodu. V závěrečném kilometru s ním dokázal držet krok jen Valgren, ale ve spurtu neměl člen stáje Tinkoff šanci.

Při průjezdu cílem namířil Gasparotto ukazováčky obou rukou k nebi a první vítězství v sezoně věnoval tragicky zesnulému týmovému kolegovi Antoinu Demoitiému, jenž podlehl zraněním po střetu s motocyklem na březnovém závodě Gent-Wevelgem.

Závodem Amstel Gold Race odstartoval takzvaný Ardenský týden, jenž bude ve středu pokračovat Valonským šípem a vyvrcholí nedělní klasikou Lutych- Bastogne-Lutych.

Cyklistický jednorázový závod Amstel Gold Race v Nizozemsku (WorldTour) - 248,7 km: 
1. Gasparotto (It./Wanty) 6:18:02
2. Valgren (Dán./Tinkoff) stejný čas
3. Colbrelli (It./Bardiani Valvole) -3
4. Coquard (Fr./Direct Energie) ''
5. Matthews (Austr./Orica) ''
... 
12. Kreuziger (ČR/Tinkoff) ''
31. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step) ''
Černý (ČR/CCC) nedokončil
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika