Boston si proti New Jersey neškrtl

NEW YORK

Basketbalisté New Jersey Nets porazili počtvrté v sérii play off NBA Boston Celtics a stejně jako loni se probojovali do finále Východní konference. V pondělí zvítězili hráči Nets v bostonské hale 110:101 po druhém prodloužení a hladce vyhráli celou sérii 4:0. Jejich soupeřem v boji o konferenční titul bude Detroit nebo Philadelphia.

Boston přišel v posledních čtyřech minutách normální hrací doby o osmibodové vedení, pak vedl o bod soupeř a prodloužení zařídil Eric Williams, který proměnil 16 sekund před koncem jen jeden ze dvou trestných hodů. Domácí byli v prvním prodloužení znovu blízko vítězství, ale trojka Paula Pierceho v poslední sekundě za stavu 97:97 minula cíl. V následující pětiminutovce pak Celtics dali jediný koš z pole - v té době už hráli bez vyfaulovaného Antoina Walkera a zraněného Tonyho Battieho - a bylo rozhodnuto.

Zápas zakončil symbolicky pěti body z šestek a v poslední sekundě z tříbodové vzdálenosti nejlepší hráč utkání Jason Kidd. Hvězdný rozehrávač dal celkem 29 bodů, ke kterým přidal 10 doskoků a osm asistencí.

"Nets byli v celé sérii lepší, agresivnější. Kdybychom my hráli vždy s takovou vervou jako dnes, nemuseli jsme debatovat o skončené sérii. Hrálo by se dál," upozornil Walker, že Boston sérii neztratil v pondělí, ale v předchozích zápasech.