Rubriky:

Cyklistika

Švýcar Cancellara oslabený nemocí vzdal své poslední Giro

16. května 2016 11:04 - Greve in Chianti

Švýcar Fabian Cancellara odstoupil po nedělní časovce z cyklistického Gira d'Italia. Důvodem jsou zdravotní potíže, s nimiž před deseti dny šel na start 99. ročníku slavného závodu.

 

Claudio Peri, ČTK/AP

Cancellara, který plánuje po této sezóně uzavřít svou kariéru, do závodu nastoupil navzdory horečce a střevní viróze. "Musím se dívat dopředu. Bylo opravdu těžké jet ty první dny s nemocí. Nyní přišel čas opustit peloton a zaměřit se na to, co mě čeká," řekl Cancellara.

Giro jel v minulosti jen dvakrát a naposledy v roce 2009. Nyní měl poslední šanci na etapové vítězství a toužil po tom, aby oblékl dres lídra závodu, což se mu podařilo na Tour de France i Vueltě.

Potřebuje se dát dohromady

Jenže v úvodní časovce v Nizozemsku dojel oslabený nemocí až osmý, v nedělní časovce mu patřila čtvrtá příčka. "Fabian se pořád úplně nezotavil z horečky, kterou měl v prvních dnech. Potřebuje se dát dohromady, jinak by musel upravovat zbývající program v sezoně," řekl generální manažer týmu Trek-Segafredo Luca Guercilena.

Pětatřicetiletý Cancellara vyhrál v kariéře řadu jednorázových závodů, má sedm etapových vavřínů z Tour de France a tři z Vuelty. Je čtyřnásobným mistrem světa v časovce a z olympijských her v Pekingu má rovněž zlato z časovky a stříbro ze silničního závodu s hromadným startem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika