Sagan začal obhajobu v Kalifornii dalším etapovým vítězstvím

Slovenský mistr světa Peter Sagan zahájil obhajobu vítězství v cyklistickém závodu Kolem Kalifornie triumfem v hromadném spurtu. V úvodní etapě v San Diegu porazil v souboji o prvenství nizozemskou dvojici Wouter Wippert a Dylan Groenewegen.

Slovenský cyklista Peter Sagan.

Petr Vakoč dojel do cíle 175 kilometrů dlouhé trasy na 63. místě, Zdeněk Štybar na 133. pozici ztratil 39 sekund.

Sagan potvrdil, že se mu v Kalifornii mimořádně daří a vybojoval tam už své čtrnácté etapové vítězství. Průběžné pořadí vede o čtyři sekundy. Právě díky bonifikacím ze spurtů loni závod ovládl s náskokem tří sekund. O šancích na obhajobu nechtěl mluvit. "Dneska to byla spurtérská etapa. Těžké dny teprve přijdou. A letos bude určitě hodně těžké udržet se vpředu," uvedl Sagan.