Královskou etapu v Kalifornii vyhrál stejně jako loni Alaphilippe

Francouzský cyklista Julian Alaphilippe vyhrál stejně jako loni královskou etapu v závodě Kolem Kalifornie a po loňském druhém místu udělal velký krok k celkovému vítězství. Obhájce vítězství Peter Sagan ze Slovenska v jediné opravdu vrchařské etapě závodu na nejlepší nestačil a ztratil více než dvacet minut.

Peloton v závodě Kolem Kalifornie.

Královská etapa byla v Kalifornii na rozdíl od minulých let už třetí den a vyvrcholila poprvé náročným stoupáním na Gibratlar Road poblíž Santa Barbary. Třiadvacetiletý Alaphilippe v posledních z 167,5 km dostihl Američana Petera Stetinu a po sólu vyhrál s náskokem 15 sekund.

Kolega českých cyklistů Petra Vakoče a Zdeňka Štybara z týmu Etixx-Quick-Step zřejmě po loňské zkušenosti neztrácel čas předčasnými oslavami a ruce zvedl prakticky až na cílové čáře. Před rokem totiž Alaphilippe vyhrál vrchařskou předposlední etapu, ale o celkové vítězství ho v poslední den připravil Sagan o tři sekundy díky bonifikacím za spurty.

Nový lídr má v čele závodu po třetí z osmi etap náskok 19 sekund před Stetinou, třetí je s odstupem 31 sekund Novozélanďan George Bennett.

Vakoč se Štybarem, kteří nejsou specialisty na těžká stoupání, klesli na 60. a 95. pozici.

Středeční čtvrtá etapa vyvrcholí na motoristickém okruhu Laguna Seca.